To już czwarty dzień naszych przygotowań. Codzienne dziesięć minut da nam godzinę... Bohaterem jest Judasz a konkretnie jego czyn. Dlaczego tak postąpił?
Trzeci dzień naszych przygotowań do głębszych, duchowych przeżyć męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana. Codzienne dziesięć minut da nam godzinę... Nie będą nas bolały w Wielki Piątek słowa Jezusa: "jednej godziny nie mogliście wytrzymać".
Dzisiaj rozważanie, 2 utwory muzyczne, obraz i modlitwa.
Ostatnia prosta, czyli zadumania na Wielki Tydzień AD2020 to cykl małych rozważań które mają na celu bezpośrednie przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania.
Dzisiaj przenosimy się do Betanii i do kuchni klasztoru pijarów na Pijarskiej 2 w Krakowie.
Ostatnia prosta, czyli zadumania na Wielki Tydzień AD2020 to cykl małych rozważań które mają na celu bezpośrednie przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania. Od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Piątku codzienne rozważanie, utwór muzyczny oraz reprodukcja dzieła sztuki.
Przedstawiamy informację o koniecznych zmianach, jakie musieliśmy wprowadzić w Wielkim Tygodniu w harmonogramie liturgii i funkcjonowaniu naszej świątyni. Zapraszamy też do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego on-line.
Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych i zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z 28 marca 2020 r., podjęliśmy decyzję o ograniczeniach w sprawowaniu publicznych nabożeństw w naszym kościele.
Jednocześnie zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach przez Internet. Początek w niedzielę o 20.00.
W związku z trwającym stanem pandemii, stosownie do zarządzeń organów państwowych i odpowiednich władz kościelnych, szczególnie w odniesieniu do rozporządzeń wydanych przez Konferencję Episkopatu Polski, Organizatorzy VIII. Konkursu na projekt Grobu Pańskiego w krypcie pijarskiego kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie zmuszeni są zmienić wcześniejsze założenia Regulaminu Konkursu. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem komunikatu.
Zapraszamy na wyjątkowe nabożeństwo Gorzkich Żali. W tym roku będą one skierowane do mężczyzn a zaproszeni kaznodzieje wygłoszą kazania pasyjne poruszając zagadnienia związane z duchowością mężczyzny.
Po zakończeniu prac konserwatorskich, które zasadniczo zmieniły wizualne walory krypty, powracamy w tym roku do organizacji Konkursu, któremu szczególny, nowy wymiar, nadaje niezwykły i nadzwyczajny barokowy wystrój dolnego kościoła – krypty, odkryty i przywrócony do świetności przez konserwatorów.
Grupa mężczyzn rozpoczęła spotkania formacyjne w naszej świątyni. W każdy czwarty poniedziałek miesiąca od 19.30 w kościele ma miejsce: adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania ze spowiedzi, Eucharystia, katecheza i wspólne dzielenie.