14 września o 11.30 miała miejsce pierwsza w tym roku szkolnym Msza św. wspólnoty Liceum Zakonu Pijarów w Krakowie, podczas której na Eucharystii zgromadzili się uczniowie, absolwenci, pracownicy i ich rodziny.
6 sierpnia przeżywaliśmy doroczną uroczystość odpustową w naszej świątyni. Sumę odpustową celebrował ks. prałat Grzegorz Szewczyk, proboszcz parafii pw. św. Floriana. Radość odpustową dzieliła z nami Schola Kalasancjusza z Bolszewa k. Wejherowa.
Tradycją przygotowań do Uroczystości Przemienienia Pańskiego w naszej świątyni jest udział w tzw. triduum. 4, 5 i 6 sierpnia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu - okazja do przedłużonej modlitwy, udział w Eucharystii i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
Karol Wojtyła jako pasterz Archidiecezji Krakowskiej wielokrotnie nawiedzał pijarską świątynię pw. Przemienienia Pańskiego. Jedne z tych odwiedzin były wyjątkowe. Zachowały się zdjęcia i kazanie, jakie wówczas wygłosił.
List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski odczytany w kościołach w niedzielę 17 maja, w przeddzień rocznicy urodzin papieża Polaka.
Już jutro Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o nowe powołania. Zapraszamy do modlitwy o nowych braci do naszej wspólnoty zakonnej. Pomogą nam w tym prezentowane przez tydzień filmy prezentujące naszą codzienność.
Już po raz ósmy rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! To akcja skierowana do przyszłych absolwentów szkół średnich, którzy w czerwcu zmierzą się z egzaminami dojrzałości. Rozpoczniemy ją 3 maja. Każdego dnia nasza rodzina pijarska będzie modliła się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
Po zakończonym remoncie klasztoru została poświęcona kaplica, która będzie służyć pijarskiej wspólnocie posługującej przy kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Uroczystość miała miejsce 18 kwietnia, na zakończenie dnia skupienia, który przeżywała wspólnota zakonna z Pijarskiej.
Ostatnia prosta odcinek 6. Dzisiaj podczas liturgii wielkopoiątkowej słuchamy Męki Pańskiej według św. Jana. Oddajemy także cześć krzyżowi, który kapłan odsłania śpiewając: Oto drzewo krzyża... Na koniec liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do kaplicy Grobu Pańskiego. W ten sposób duchowy towarzyszymy Jezusowi w ostatnich chwilach życia, w Jego męce i śmierci a także złożeniu do grobu Jego ciała.
W Wielki Czwartek w pustym kościele pojawia się przedziwne pytanie? Wrócicie po zarazie? Eucharystia, kapłaństwo, starszy pan w kożuchu i czyste nogi, to wątki na dzisiaj. Ostatnia prosta wciąż przed nami.